معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: منتظر ارسال لایحه مقابله با تقلب های علمی به مجلس هستیم.

وحید احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: برخی از دانشجویان، اساتید و شرکت‌های غیرمجاز عامل های اصلی تخلفات دانشگاهی هستند.

وی گفت: وزیر علوم آئین نامه ای را تحت عنوان آئین نامه تقلب های علمی در اردیبهشت ۹۴ امضا کرد و این آئین نامه به هیئت انتظامی دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

احمدی با بیان اینکه در گذشته چنین آئین نامه ای در دانشگاه‌ها وجود داشته است افزود: خلاءهایی در آئین نامه قبلی برخورد با متخلفان دانشگاهی وجود داشت که در آئین نامه جدید برطرف شده، چنانچه تمام سازوکارهای میزان تخلف و برخورد با متخلفان در آئین نامه جدید تقلب علمی کاملا روشن بیان شده است.

معاون پژوهشی وزیر علوم با اشاره به لایحه مقابله با تقلب های علمی گفت: در این لایحه که در وزارت علوم تنظیم شده است، میزان جرم و جریمه موسسات متخلفی که در خارج از دانشگاه اقدام به خرید و فروش مدارک می کنند مشخص و به هیئت دولت ارسال شده است.

احمدی افزود: خوشبختانه مراحل بررسی این لایحه به اتمام رسیده است و منتظر ارسال این لایحه به مجلس هستیم.

وی با بیان اینکه وزارت علوم برای جلوگیری از تخلفات خارج از دانشگاه‌ها ابزاری ندارد گفت: وزارت علوم با تخلفاتی که در داخل دانشگاه‌ها صورت می گیرد می تواند برخورد کند و ارتباط موثر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی می تواند در برخورد با متخلفان خارج از دانشگاه‌ها تاثیرگذار باشد.

منبع : http://www.iribnews.ir/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!